بلاگ

۱۰ نوع از رایج­ ترین ماساژ­ها

۱۰ نوع از رایج­ ترین ماساژ­ها

 

۱ . ماساژ درمانی سوئدی

این رایج ­ترین نوع ماساژ درمانی در ایالات متحده است. این به عنوان ماساژ سوئدی یا ماساژ درمانی ساده شناخته شده است.

ماساژ درمانگر­ها از حرکات نرم طولانی مدت، ورزیدن، و حرکات دایره­ای روی لایه­ های سطحی عضلات با استعمال لوسیون یا روغن ماساژ استفاده می­ کنند.

ماساژ درمانی سوئدی می­ تواند بسیار ملایم و ریلکس کننده باشد.

اگر شما قبلا هرگز ماساژ نداشته­ اید، این یک مورد خوب برای امتحان بار اول است.

۲ . ماساژ آروماتراپی

ماساژ آروماتراپی ماساژ درمانی با اضافه کردن یک یا چند روغن گیاهی معطر است که روغن­ های ضروری برای رسیدگی به نیاز­های خاص نامیده می­ شوند.

ماساژ درمانگر می ­تواند روغن­ هایی که ریلکس کننده، انرژی­ زا، کاهش دهنده استرس، برقرار کننده تعادل و غیره هستند را انتخاب کند. یکی از رایج­ ترین روغن­ های ضروری که در ماساژ آروماتراپی استفاده می­ شود اسطوخودوس است.

ماساژ آروماتراپی به طور ویژه برای موقعیت­ های وابسته به استرس یا موقیت­ ها با یک جز عاطفی مناسب است.

۳ . ماساژ سنگ داغ

سنگ­ های داغ صاف روی نقاط به خصوصی از بدن قرار می­ گیرند تا عضلات سفت شده را نرم و گرم و مراکز انرژی در بدن را تراز کنند.

ماساژ درمانگر ممکن است همچنین سنگ­ ها را نگه داشته و فشار ملایمی را با آن­ها وارد کند. گرما آرام بخش است. ماساژ سنگ داغ برای افرادی که تنش عضلانی دارند اما ماساژ سبک­ تر را ترجیح می ­دهند خوب است.

۴ . ماساژ بافت عمیق

ماساژ بافت عمیق لایه ­های عمقی­ تر عضله و بافت همبند را هدف قرار می­ دهد. ماساژ درمانگر از حرکات آهسته­ تر یا تکنیک­ های اصطکاکی در سرتاسر خطوط عضله استفاده می­ کند.

ماساژ بافت عمیق برای سفتی مزمن یا عضلات دردناک، استرین تکراری، مشکلات وضعیتی یا برگشت از آسیب مورد استفاده قرار می­ گیرد.

مردم اغلب یک یا دو روز پس از ماساژ بافت عمیق احساس درد می­ کنند.

۵ . شیاتسو

شیاتسو یک شکل از کار بدنی ژاپنی است که از فشار انگشت متمرکز در یک توالی منظم بر طب سوزنی استفاده می­ کند.

هر نقطه برای دو تا هشت ثانیه برای بهبود جریان انرژی و کمک به بازیابی تعادل بدن نگه داشته می­ شود.

مردم معمولا زمانی که برای بار اول شیاتسو را امتحان می ­کنند غافلگیر می­ شوند. در عین حال که فشار در آن دخیل است آرامش بخش است، و معمولا دردی پس از آن وجود ندارد.

۶ . ماساژ تایلندی

همانند شیاتسو ، ماساژ تایلندی انرژی­ های بدن را با استفاده از فشار ملایم در نقاط خاص تراز می­ کند. ماساژ تایلندی همچنین شامل فشار و کشش است.

شما اینجا فقط دراز نمی­ کشید. درمانگر شما را در یک ترتیب از وضعیت­ ها حرکت و کشش می­ دهد. آن مشابه یوگاست بدون انجام هیچ کاری. ماساژ تایلندی انرژی زا­تر از انواع دیگر ماساژ است. اون همچنین استرس را کاهش داده و انعطاف پذیری و دامنه حرکتی را بهبود می­ بخشد.

 ۷ . ماساژ بارداری

ماساژ پیش از تولد نیز نامیده می­ شود، ماساژ بارداری به طور فزاینده­ای در بین مادران باردار رایج شده ­است. ماساژ درمانگر­ها که گواهی ماساژ بارداری گرفته­ اند، روش مناسب برای وضعیت و حفظ بدن زنان و چگونگی تعدیل تکنیک­ ها را در حین ماساژ می­ دانند.

ماساژ بارداری برای کاهش استرس، کاهش تورم، از بین بردن درد­ها و کاهش اضطراب و افسردگی استفاده می­ شود. این ماساژ برای نیاز­های فردی زنان سفارش شده­ است.

۸ . رفلکسولوژی (بازتاب شناسی)

با وجود اینکه رفلکسولوژی گاهی ماساژ پا نامیده می­ شود، آن بیشتر از ماساژ پای ساده است. رفلکسولوژی شامل اعمال فشار به نقاط خاص روی پا است که مربوط به اندام­ ها یا سیستم ­ها در بدن است. رفلکسولوژی بسیار ریلکس کننده است، به خصوص برای افرادی که در تمام طول روز روی پایشان می ­ایستند یا پای خسته و درد­ناک دارند.

۹ . ماساژ ورزشی

ماساژ ورزشی به طور خاص برای افرادی که در فعالیت­ های بدنی درگیر هستند طراحی شده ­است. اما شما مجبور نیستید برای داشتن یکی، یک ورزشکار حرفه­ ای باشید. آن همچنین توسط افرادی که فعال هستند و اغلب کار می­ کنند استفاده می­ شود. تاکید روی ریلکسیشن نیست اما بر پیشگیری و درمان آسیب و افزایش عملکرد ورزشی است.

ترکیبی از تکنیک ­ها استفاده می­ شود. حرکات عموما سریع­ تر از ماساژ سوئدی است. کشش­ های تسهیل شده یک تکنیک رایج می ­باشد. این به نرم کردن عضلات و افزایش انعطاف پذیری کمک می­ کند.

۱۰ . ماساژ پشت

برخی از کلینیک ­های ماساژ و آب گرم­ ها ۳۰ دقیقه ماساژ­های پشت ارائه می­ دهند. اگر ماساژ پشت آگهی داده نشده­ است، شما می­ توانید یک ماساژ ۳۰ یا ۴۰ دقیقه­ ای رزرو کنید و از ماساژ درمانگر بخواهید که روی پشت شما تمرکز کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *