بلاگ

چگونه ماساژ درمانی می تواند اضطراب شما را بر طرف سازد؟

چگونه ماساژ درمانی می تواند اضطراب شما را بر طرف سازد؟


اگر شما با اضطراب دست و پنجه نرم می کنید(یکی از مشکلات عمومی سلامت روانی امروزی)، طلب درمان از طریق ماساژ درمانی ممکن است ارزشمند باشد. استفاده طولانی مدت از آن به منظور بالا بردن آرامش و خنثی کردن اثرات منفی استرس، ماساژ ممکن است هم اثرات روانی و هم فیزیکی اضطراب را برطرف سازد.
راه های مختلفی وجود دارد که در آن ماساژ درمانی می تواند برای اضطراب مردم سودمند باشد. به طور مثال، برخی از تحقیقات پیشنهاد می دهند که مورد ماساژ قرار گرفتن ممکن است به آرامش و سیستم عصبی سمپاتیک کمک نماید.
ماساژ امری شناخته شده در تنظیم کردن موجی از تغییرات فیزیکی در پاسخ به استرس(مانند افزایش ضریان قلب و افزایش تعداد تنفس)می باشد و سیستم عصبی سمپاتیک در زمان اضطراب تمایل به بیش فعالی دارد
به علاوه، این تفکر وجود دارد که ماساژ ممکن است شما را از میزبان بودن مشکلات سلامتی مرتبط با اضطراب، ایمن سازد(مانند بی خوابی و سردرد). همچنین این مطلب گفته شده است که ماساژ از طریق بهبود وضعیت روانی،به مردم در مقابله با اضطراب کمک می نماید.
تحقیقات درباره ماساژ مربوط به اضطراب
تحقیقات در مورد اثرات ماساژ درمانی در مورد مردمی که اضطراب دارند، شمال مطالعه کوچکی به نام افسردگی و اثطراب می باشدکه در سال ۲۰۱۰ منتشر شده است. برای این تحقیق، به ۶۸ فرد با اختلال کلی اضطراب (یک اختلال سلامت روانی مشخص با ثبات نگرانی که به طور منفی بر عملکردهای روزانه تاثیر می گذارد)،ده جلسه ماساژ درمانی،گرما درمانی یا اتاق آرامش درمانی تخصیص داده شد(درمانی که شامل دراز کشیدن،گوش دادن به موسیقی آرامش دهنده و تمرین مهارت های تنفس عمیق می باشد).
در پایان دوره مطالعه ۱۲ هفته ای، اعضای همه گروه های درمانی سه گانه نشانه های از بهبودی را در مورد علائم اضطراب بروز دادند(همچنین در مورد افسردگی همینطور بود).
در حالی که تحقیقات بعدی درباره ماساژ و اختلالات اضطراب محدود می باشد، تعداد مطالعاتی نیز وجود دارد که پیشنهاد می دهد انجام ماساژ،ممکن است به کاهش اضطراب همراه با دیگر شرایط سلامت کمک نماید.

در یک تحقیق منتشر شده در نشریه داروهای جایگزین و تکمیلی در سال ۲۰۱۳،به طور مثال، این موضوع دریافت گردید که ماساژ های کمر کمک چشمگیری به کاهش اضطرای در مردمی که نارسایی قلبی دستگاه گوارش دارند، می نمایند. این مطلب نیز آشکار گردید که ماساژ همچنین در بهبود فشار خون نقش دارد.
همچنین مدارکی وجود دارد که پیام های دریافتی ممکن است در افراد مبتلا به فیبرومیالژیا و نیز در بزرگسالانی که سکته قلبی دارند و در افراد تحت درمان سرطان می باشند مانند رادیولوژی درمانی و شیمی درمانی، اضطراب را کاهش می دهد.
علاوه بر این، برخی از مطالعات نشان می دهند که ماساژ درمانی ممکن است باعث کاهش اضطراب و درد کمتر در حین انجام کار گردد.
جایگزین های ماساژ برای برطرف ساختن اضطراب
ماساژ تنها یکی از جایگزین های زیاد درمانی می باشد که ممکن است مشکلات ناشی از اضطراب را کنترل نماید. تحقیقات نشان می دهد که درمان هایی مانند طب سوزنی و هیپنوتیزم،ممکن است برای کسانی که مرتبا اضطراب را تجربه می کنند، مفید باشد. علاوه بر این، بالا بردن سطح مهارت های آرامش بخش مانند مدیتیشن و یوگا، راهکاری روزانه برای برطرف ساختن اضطراب می باشد.
برخی از پیشگیری های طبیعی ممکن است در آرام کردن علائم اضطراب کمک نماید.
این پیشگیری ها شامل استفاده از گیاهانی مانند کاوا، گل ساعت و آشواگاندها می باشد.
اخطار ها و احتیاط ها
به این مطلب باید توجه شود که ماساژ نباید به عنوان راهبرد اولیه درمانی در میان مردم در مقابله با اضطراب استفاده گردد(مانند حملات پانیک و اختلالات پس از سوانح).هنگامی که این اختلال به نادرستی درمان گردد،اضطراب می تواند شدیدتر گردد و عملکرد های روزانه را معیوب سازد.
علائم رایج اختلالات اضطراب شامل احساس مرتب استرس، ترس یا وحشت زدگی، سخت خوابیدن، زودرنجی، تپش قلب و عدم تمرکز می باشد. اگر شما هر کدام از این علائم را تجربه می کنید، ابتدا با یک فرد متخصص در این زمینه مشاوره کنید تا اضطراب خود را از طریق ماساژ، درمان نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *