زیبایی ناخن‌ها با پدیکور و مانیکور | انواع پدیکور و مانیکور ناخن | اسپا هانا
مرکز تن آسایی و سلامت هانا با الهام از فرهنگ اسپا در کشور ژاپن به منظور توسعه سلامت جسم و روان مشتریان تاسیس گردیده است.
ماساژ , اسپا , هانا
24741
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-24741,single-format-standard,theme-hana-new,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,transparent_content,columns-4,qode-theme-ver-16.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.1,vc_responsive
زیبایی ناخن ها با پدیکور و مانیکور

تاثیر پدیکور و مانیکور بر روی زیبایی ناخن‌ها

یکی ‌از بخش‌های مهم زیبایی برای همه افراد، داشتن دست‌ها و پاهای مرتب، تمیز و زیبا است. برای برخورداری از زیبایی در این اندام‌ها، توجه‌ به سلامت و نظافت ناخن‌های دست و پا دارای اهمیت ویژه‌ای خواهدبود. درواقع داشتن ناخن‌های زیبا و منظم تاثیر بسزایی در زیبایی افراد دارد و همین‌ امر سبب شده‌است که امروزه، در اغلب مراکز و سالن‌های زیبایی، لاین ویژه‌ای را به ناخن و روش‌هایی که برای زیبایی هرچه بیشتر ناخن، در نظر گرفته‌شده، اختصاص بدهند. در این سالن‌ها، افراد تخصص‌دیده در زمینه ناخن، مجموعه اعمالی را برای رفع عیوب ظاهری و جذابیت و سلامت ناخن‌های دست‌ها و پاهای افراد انجام می‌دهند. انجام این عملیات، به‌خصوص برای افرادی‌که دارای ناخن‌های شکننده و ضعیفی هستند، کاملا موثر بوده و باعث می‌گردد، قوام ناخن پس‌از مدتی بیشتر شود. به‌طورکلی، فرایند رسیدگی به ناخن‌های دست و پا، تحت عنوان پدیکور و مانیکور شناخته می‌شود. شاید عده‌ای تصور کنند که پدیکور و مانیکور ناخن، تنها مختص بانوان بوده و آقایان نمی‌توانند از این خدمات بهره بگیرند، در حالی‌ که آقایان نیز می‌توانند برای استفاده از خدمات متناسب با زیبایی و سلامت ناخن‌های خود، به مراکز اسپا مراجعه نمایند.

پدیکور ناخن چیست؟

این کاملا درست است که پای افراد و ناخن‌های آن، به‌این دلیل‌ که اغلب ساعت‌های روز در کفش و جوراب قرار‌ دارد، کمتر دیده می‌شود، اما این دلیل نمی‌شود که از رسیدگی به آن‌ها غافل شوید. ناخن‌های پا نیز همانند ناخن‌های دست، نیازمند توجه و مراقبت و لایق زیبایی هستند. پای انسان یکی از اندام‌های پرکار و فعال بدن است که همین امر، ضرورت توجه بیشتر به‌این عضو را افزایش می‌دهد. معمولا برای رفع خستگی پا، از ماساژ استفاده می‌کنند اما کمتر به ناخن‌های پا، توجه می‌شود و همین‌امر سبب زرد شدن رنگ آن‌ها و بیشترشدن زبری و ترک سطح آن نسبت به ناخن‌های دست خواهد شد. در این‌ صورت برای زیبایی و سلامت ناخن‌های پا نیز می‌بایست به‌ فکر چاره‌ای اساسی بود. پدیکور همان روشی است که می‌تواند شادابی را به پا و ناخن‌ها بازگرداند. پدیکور ناخن، یکی‌ از خدمات ایده‌آل زیبایی، برای بهبود و جذابیت بیشتر وضعیت پا و ناخن‌های پا به‌ شمار می‌رود. با استفاده‌ از پدیکور، پوست‌ها و حتی گوشت‌های اضافی اطراف ناخن انگشتان پا، گرفته می‌شود. همچنین قسمت‌های دارای پوست سخت و پینه‌ بسته کف پا که باعث ترک‌های دردناک می‌شوند نیز از بین‌ رفته و لطافت و زیبایی خاصی به پوست و ناخن‌های پا، بخشیده خواهد شد.

پدیکور ناخن

مراحل پدیکور ناخن

۱- در ابتدا، ناخن‌های پا را با ناخن‌گیر گرفته و لبه آن‌ها را با سوهان ناخن، صاف نمائید. اگر بر روی سطح ناخن‌ها و از قبل، لاک وجود دارد، توسط پد و یا مایع لاک پاک‌کن، آن‌ها را تمیز کنید.

۲ – یک ظرف، مانند لگن را پر از آب‌ گرم کرده و یا اینکه وان حمام را از آب با دمای مورد نظر خود، پر کنید. سپس به‌ این آب، مقداری نمک و روغن‌هایی مانند روغن اکالیپتوس، رزماری و یا منتول به‌ خاطر داشتن خواص پاک‌کنندگی و زیبایی فوق‌العاده، اضافه نمائید. بهتر است نمکی را که برای پدیکور استفاده می‌کنید، نمک اصل یا سولفات دومنیزی باشد.

۳ – برروی یک سطح و به‌ صورت راحت نشسته و پاهای خود را در ظرف یا وان محتوی آب‌گرم، نمک و روغن قراردهید. حدود ۵ دقیقه در این حالت بمانید تا پاها به‌طور کامل، خیس‌ خورده و پوست‌های اضافی به‌ راحتی قابل جدا‌ شدن باشند.

۴ – با استفاده‌ از یک اسکراب مخصوص پا، کلیه آلودگی‌ها و سلول‌های مرده سطح پوست را جدا کرده و سپس پاها را با آب بشورید.

۵ – نواحی سفت پوست که دارای بافتی خشن و زبر هستند مانند، قوزک پا و پاشنه را با کمک یک سوهان یا سنگ پا، تمیز کنید. سعی کنید به‌ آرامی، سنگ پا را در نواحی مورد نظر خود، کشیده تا پوست‌های اضافی و تیره، جدا شوند.

۶ – پس‌ از آن، مجددأ پاها را با آب شسته و با استفاده‌ از یک حوله، خشک نمائید.

۷ – بعد از خشک‌کردن پاها و برای نرمی بیشتر، می‌توانید از یک کرم مرطوب‌کننده قوی استفاده کنید و به‌ طور همزمان، شروع به ماساژ پاهای خود کرده تا جریان خون در پاها بیشتر شود. پیشنهاد می‌کنیم برای زیبایی و بهتر قرارگرفتن لاک بر روی ناخن‌ها، سطح روی انگشتان پا را توسط یک دستمال، از کرم مرطوب‌کننده پاک کنید.

۸ – با استفاده از جدا کننده انگشت که یک ابزار مخصوص پدیکور است و یا در صورتی‌ که این وسیله را نداشتید، با کمک چند تکه اسفنج و گذاشتن آن‌ها در میان انگشت‌های پا، یک لایه برق ناخن را بر روی ناخن‌ها بزنید.

۹ – در این مرحله، رنگ لاک مورد نظر خود را انتخاب و طی دو مرحله بر روی ناخن‌ها زده و اجازه بدهید تا خشک شود. سپس می‌توانید برای جلوه و زیبایی بیشتر و یا دوام لاک، مجددأ یک لایه برق ناخن نیز بر روی آن بزنید.

مراحل پدیکور ناخن

مانیکور ناخون چیست؟

مجموعه کارهایی که برای رسیدگی، تمیز کردن، مرتب‌ کردن و زیبایی ناخن‌های دست به‌ کاربرده می‌شود، مانیکور ناخن گفته می‌شود. تصور بیشتر افراد از مانیکور ناخن، کشیدن سوهان و صاف‌کردن لبه‌های ناخن‌های دست است. اما این درصورتی است‌ که، فرایند مانیکور ناخن، بسیار وسیع‌تر از کشیدن سوهان خواهد بود. معمولا خدمات ارائه‌ شده برای مانیکور، در سالن‌ها و جاهای مختلف با یکدیگر متفاوت هستند، اما در حالت‌ کلی، خدماتی همچون مرتب‌کردن ناخن، حذف پوست‌های اضافی اطراف ناخن، سوهان‌ کشیدن، ماساژ، لایه‌برداری، استفاده از مواد تقویتی ناخن و در پایان، لاک ناخن در اغلب مجموعه‌های زیبایی و سالن‌های اختصاصی ناخن، ارائه می‌گردد. شاید بتوان یکی‌از مهم‌ترین تاثیرات مانیکور ناخن را علاوه بر زیبایی، احساس خوبی دانست که در فرد ایجاد می‌شود. به‌ طور کلی با استفاده‌ از مانیکور، پوست‌هایی که در اطراف ناخن وجود دارد و زیبایی انگشتان دست را تحت‌ تاثیر قرار می‌دهد، گرفته خواهد شد و سپس توسط لاک یا دیگر روش‌های زیبایی و مقاوم‌سازی، به ناخن‌ها شکل داده می‌شود.

مراحل مانیکور ناخن

مانیکور کردن ناخن‌های دست، متشکل از مراحلی است که از جمله آن، عقب‌زدن کوتیکول یا پوست اطراف ناخن، فرم‌دهی، مرتب‌ کردن، سوهان‌کاری ناخن، پولیش و انواع کارهای زیبایی ناخن مانند لاک، فرنچ و ژلیش و… است. این مراحل، با توجه‌ به نوع خواست و سلیقه افراد مختلف و بسته به نوع طراحی و رنگ، به‌‍ صورت کامل یا مختصر و جزئی، قابل انجام خواهد بود. مراحل مانیکور ناخن، از قرار زیر است:

۱- با استفاده‌ از ابزارهای خاصی مانند عقب‌زن، پوست‌های مرده و دیواره اطراف ناخن را عقب زده و به‌ این‌ ترتیب، فضای بیشتری برای زدن لاک و زیبایی ناخن، فراهم می‌شود.

۲- پس‌از اینکه با کمک عقب‌زن، سلول‌های مرده اطراف ناخن به‌عقب رانده‌ شد، توسط نوع دیگری از لوازم مخصوص مانیکور به نام نیپر، این پوست‌ها و سلول‌های مرده و عقب زده‌شده، گرفته خواهندشد.

۳- یکی‌از مراحل مهم مانیکور ناخن که نقش موثری در زیبایی انگشتان دست دارد، سوهان‌کشی است. این مرحله توسط دستگاه سوهان برقی صورت می‌گیرد و یک لایه از ناخن، به‌ صورت بالا به پایین سوهان زده می‌شود.

۴- پس‌از آن توسط یک سوهان دستی به ناخن‌ها، فرم و شکل مورد‌ نظر، داده می‌شود.

۵- یکی دیگر از مراحل موثر در زیبایی ناخن، پولیش و بافر کشی است که سطح ناخن را کاملا تمیز و یک دست می‌کند.

۶- در پایان و پیش‌ از آنکه نوبت به انتخاب لاک و زدن آن برسد، ناخن‌ها را توسط روغن بادام و گلیسیرین، ویتامینه کرده و سپس نوبت به زیبایی و طراحی ناخن می‌رسد.

مراحل مانیکور ناخن

مزایای پدیکور و مانیکور

 • سلامت ناخن و پوست

معمولا دست‌ها یکی‌ از اندام‌هایی است که در معرض بیشترین آلودگی در طول روز قرار می‌گیرد. همچنین پاها نیز به دلیل فعالیت زیاد و مداوم، بیشتر دچار خستگی، تعریق و پینه‌های پوستی می‌شود. در این شرایط، استفاده از مانیکور و پدیکور باعث رفع هر گونه چرک، آلودگی، پینه‌های سطح پوست و ایجاد زیبایی و لطافت فوق‌العاده در پوست و ناخن‌های دست‌ها و پاها خواهد شد.

 • رفع عفونت‌های قارچی ناخن

عمومأ انگشتان پای همه افراد به دلیل قرار گرفتن در محیط بسته و مرطوب کفش، امکان ابتلا به عفونت‌های قارچی در آن‌ها بسیار زیاد است. البته ممکن‌ است انگشتان دست نیز دچار این‌ گونه عفونت‌ها گردند اما این مشکل در انگشتان پا، بیشتر شایع است. معمولا از زمان ابتلا تا بروز نشانه‌های این نوع از عفونت، حدود دو هفته به‌طول می‌انجامد اما در صورت استفاده از پدیکور و مانیکور، زمان تشخیص این عارضه بسیار کوتاه‌تر شده و در همان مراحل ابتدایی، امکان شناسایی آن به‌وجود می‌آید. علاوه‌ بر تشخیص زود هنگام این مشکل، انجام مرتب و مستمر مانیکور و پدیکور در حفظ سلامت، زیبایی و رفع مشکلات ناخن بسیار موثر خواهد بود.

 • افزایش جریان خون

معمولا عملیات مانیکور و پدیکور، یک نوع ماساژ به‌همراه لایه‌ برداری و خدمات زیبایی است. بخش ماساژ این خدمات، موجب بهبود و افزایش جریان خون در این اندام‌ها می‌شود که در بهبود انواع دردهای موجود در این مناطق و انتقال گرمای بدن به‌ صورت متناسب در هوای سرد، اثرگذار خواهد بود.

 • آرامش و سلامت روانی

مانیکور و پدیکور ناخن‌های دست و پا را می‌توان یکی از روش‌های کاهش تنش و افزایش سلامت روانی و آرامش افراد دانست. انجام این‌کار پس از یک‌ دوره پر تنش و اضطراب باعث می‌شود فشار روانی وارد بر فرد به‌ طرز محسوسی کاهش‌یافته، ضمن‌ اینکه باعث زیبایی و سلامت دست‌ها و پاها نیز خواهد شد که در بهبود حال روحی افراد نقش بسزایی دارد.

مزایای پدیکور و مانیکور برای زیبایی ناخن ها

معایب مانیکور و پدیکور

 • احتمال آسیب و عفونت

گرفتن و از بین‌بردن باعجله سلول‌های اطراف دیواره ناخن می‌تواند باعث آسیب به پوست گردد. در صورتی‌ که به این موضوع توجهی نشود، باعث بروز عفونت و انتقال بیماری‌های خطرناک خواهدشد. علت خطرناک‌‌ بودن این‌مشکل از اینجا ناشی می‌شود که، معمولا در برخی از سالن‌های زیبایی و مربوط به خدمات ناخن، از تجهیزات استریل‌ شده و یکبار مصرف استفاده نمی‌شود و همین‌امر احتمال انتقال برخی عفونت‌های باکتریایی و عفونت‌های قارچی و یا حتی هپاتیت ب را در افراد مختلف، افزایش می‌دهد.

 • آسیب ناشی از اشعه فرابنفش

معمولا استفاده از اشعه فرابنفش در انواع مختلف مانیکور و پدیکور وجود دارد. استفاده از این‌ اشعه در طولانی‌ مدت باعث آسیب‌های جدی به پوست و حتی بروز سرطان می‌شود. به‌ ویژه افرادی‌ که دارای پوستی روشن هستند، احتمال این مشکل در اثر استفاده از اشعه فرابنفش در آن‌ها بیشتر است.

 • احتمال ابتلا به قارچ

معمولا در محیط سالن‌های زیبایی، احتمال انتقال قارچ ناخن بسیار زیاد است و همین موضوع، ضرورت استفاده از مواد ضد قارچ را بیشتر می‌کند.

معایب مانیکور و پدیکور

انواع پدیکور و مانیکور ناخن

 • مانیکور و پدیکور ساده

این روش زیبایی و پاکسازی ناخن‌های دست و پا، ساده‌ترین نوع مانیکور و پدیکور است که شامل، ماساژ دست و پا، استفاده از کرم و حذف سلول‌های مرده پوست است. قرار دادن دست و پا در آب‌ گرم، تمیز و کوتاه کردن ناخن‌های دست و پا، صاف‌ کردن سطوح زبر ناخن و در نهایت نیز، استفاده از یک لاک و لوسیون‌های مرطوب‌کننده، اساس کار و اصلی‌ترین مراحل این نوع مانیکور محسوب می‌شود که در بخش‌های قبل به‌ صورت مفصل به‌ آن پرداخته شد.

 • مانیکور و پدیکور اسپا

انجام مراحل مانیکور و پدیکور اسپا، معمولا در برگیرنده فعالیت‌های گسترده‌تر و خدمات بیشتر در مقایسه با مانیکور ساده خواهد بود. اصلی‌ترین خدمات ارائه شده در اسپا، پیلینگ یا لایه‌برداری پوست دست و پا است که توسط وکس پارافین صورت می‌گیرد. به‌ این‌ صورت‌ که، با استفاده از یک ژل و یا لوسیون حاوی اسید گلیکولیک که یک لایه‌ بردار بسیار مناسب و پر قدرت محسوب می‌شود، عملیات ماساژ دست و پا انجام می‌گیرد. این ماده طبیعی در هنگام ماساژ پوست جذب می‌شود و باعث حذف سلول‌های مرده از سطح پوست خواهد شد. پس‌ از این ماساژ، دست و پای فرد در یک کاور پلاستیکی پوشانده می‌شود که پس از گذشت زمانی کوتاه، پوست دست و پای فرد علاوه‌ بر زیبایی و شفافیت، بسیار شاداب و سرحال می‌گردد.

 • مانیکور و پدیکور فرانسوی یا فرنچ

یکی‌از روش‌های محبوب و بسیار کاربردی برای زیبایی و سلامت ناخن دست و پا، مانیکور و پدیکور فرانسوی یا همان فرنچ است. از نظر مراحل، این روش هم کاملا مشابه مانیکور و پدیکور پایه است. اما تنها وجه تمایز آن به نوع لاک و طراحی ناخن مربوط می‌شود که مانیکوریست یا ناخن‌کار، از فرنچ ناخن برای طراحی ناخن مشتری خود استفاده می‌نماید. اغلب بانوان با لاک فرنچ و نحوه زدن آن برروی ناخن آشنایی دارند اما به‌ صورت کلی، فرنچ ناخن به این‌ صورت است که، یک لاک رنگ ملایم و طبیعی، به‌ عنوان رنگ اولیه ناخن زده می‌شود. سپس، توسط یک لاک سفید در قسمت لبه و نوک ناخن، یک لایه نازک سفید رنگ، طراحی می‌گردد و به این‌ صورت، دست فرد حالت طبیعی، تمیز و یکدست پیدا می‌کند.

 • روش آمریکایی

این‌ روش نیز کاملا مشابه، روش فرنچ است و تنها تفاوت آن مربوط می‌شود به نوع سوهان کشیدن ناخن که به‌ صورت گرد انجام می‌شود که این‌ روش نیز، زیبایی خاص خود را دارد.

 • روش سنگی

روش سنگی مانیکور و پدیکور ناخن نیز کاملا با روش معمولی دارای شباهت بوده و تنها تفاوت آن‌را می‌توان در مرحله پایانی دانست که ناخن‌ کار، با استفاده از سنگ‌هایی داغ، به ریلکسیشن دست و پا پرداخته و باعث رفع خستگی آن‌ها می‌شود.

 • ژلیش

این‌روش نیز از نظر مراحل و سبک کار، با سایر روش‌های مانیکور و پدیکور ناخن، مشترک است اما در نهایت، به‌جای استفاده از لاک ناخن، از ژلیش برای زیبایی ناخن استفاده می‌شود. ژلیش دوام بالاتری نسبت به لاک دارد و معمولا خشک‌کردن آن توسط دستگاهی مخصوص و با استفاده‌ از اشعه یووی صورت می‌گیرد.

انواع پدیکور و مانیکور ناخن

کاشت ناخن چیست؟

اصطلاح کاشت ناخن برای اجرای روش‌های مختلف زیبایی و آرایش ناخن به‌ کار برده می‌شود. در این عملیات، مواد مختلف توسط ابزارها و روش‌های گوناگون با هدف فرم‌دهی، به ناخن انگشتان دست و پا چسبیده می‌شود. ماندگاری و دوام ناخن‌هایی که توسط کاشت، شکل داده می‌شوند، بسیار بیشتر از زدن انواع لاک است و تا زمان بلند شدن ناخن، همچنان فرم و طرح خود را حفظ می‌کند. برای کاشت ناخن، ابتدا توسط سوهان برقی، سطح ناخن تراشیده می‌شود و به‌ این‌ ترتیب، لایه رویی ناخن را نازک کرده تا با قرارگرفتن مواد کاشت، ناخن حالت طبیعی داشته و زیاد برجسته و ضخیم نباشد. یکی‌ از اصول زیبایی در کاشت ناخن، همین ظرافت است که باعث می‌شود ناخن حالت طبیعی‌تری داشته باشد. همچنین از دیگر اصول مهم در کاشت ناخن، علاوه‌بر زیبایی و طرافت، دوام و ماندگاری آن نیز هست.

انواع روش‌های کاشت ناخن

 • کاشت پودری

بیشترین نوع کاشت یا بهتر بگوئیم یکی از پر طرفدارترین انواع کاشت ناخن، روش پودری است که به‌ نوعی اولین روش کاشت نیز به‌ شمار می‌رود. علت اصلی محبوبیت این‌ روش کاشت ناخن، در کنار زیبایی و نمایی که به ناخن و دست می‌بخشد، دوام و ماندگاری فوق‌العاده آن در مقایسه با سایر روش‌های کاشت ناخن است. هزینه مناسب، استحکام بالا، مقاوم در برابر هرگونه شکستگی، دارای ظرافت و فاقد هوا گرفتگی و سازگار با آب‌ و هوای خشک از ویژگی‌های این نوع کاشت محسوب می‌شود. این نوع کاشت ناخن برای افرادی که به دلیل مشغله‌های کاری، فرصت زیادی ندارند که صرف کاشت ناخن کنند، مناسب است چراکه در کمترین زمان می‌توان، کاشت پودری را روی ناخن‌های دست و پا، پیاده کرد.

 • کاشت ژله ای

کاشت ژله‌ای یا ژلیش ناخن با زیبایی و ظرافت خاص در مقایسه با روش پودری، بسیار طبیعی‌تر و نازک‌تر بوده ولی به‌نسبت روش پودری، دارای هزینه‌های بیشتری نیز خواهد بود. در این‌نوع کاشت ناخن، مواد ژل‌ مانند و از قبل آماده‌ شده را خریداری و پس از استعمال مواد ضدقارچ بر روی سطح ناخن، قرار داده و توسط دستگاه یووی خشک می‌کنند. افراد علاقمند به ناخن‌های براق و نازک، افرادی که مدام با مواد شوینده در ارتباط هستند و همچنین افرادی که دارای حساسیت‌های تنفسی هستند، می‌توانند از این‌ نوع کاشت، بدون هیچ‌ گونه مشکلی استفاده کنند. سازگاری کاشت ژلیش در محیط‌های شرجی و آب و هوای مرطوب بالاتر بوده و دوام بهتری را از خود به‌ نمایش می‌گذارد. در واقع افرادی که در آب و هوای خشک زندگی می‌کنند، بهتر است از این‌ نوع کاشت استفاده نکنند زیرا باعث ترک در سطح کاشت می‌شود.

 • کاشت قالبی

راحت‌ترین و سریع‌ترین روش کاشت ناخن، کاشت قالبی است. این‌ روش از جنبه زیبایی چندان تفاوتی با سایر روش‌ها ندارد اما از نظر کیفیت، دوام و ماندگاری بسیار پایین‌تر از سایر انواع کاشت است. در کاشت قالبی، مواد ساخت ناخن را در قالب مخصوص قرار داده تا فرم ناخن را به‌خود بگیرد. سپس قالب را بر روی ناخن گذاشته و با ایجاد فشار، سعی می‌کنند مواد را بر روی ناخن تثبیت‌کرده و پس‌از چند لحظه، قالب را از ناخن جدا خواهند کرد. تفاوت این‌ روش با سایر روش‌های کاشت ناخن در عدم استفاده از چسب ناخن و سوهان‌کشی است که همین‌ موضوع باعث می‌شود که پس‌ از مدتی ناخن، هوا گرفته و همین تجمع هوا در زیر ناخن، باعث بروز مشکلاتی نظیر قارچ خواهد شد. همچنین در این‌ نوع کاشت، ضروری‌ است تا حد امکان از برخورد آب با ناخن‌ها جلوگیری شود. ‌روش کاشت قالبی ناخن، بیشتر مناسب افرادی است که قصد ایجاد تغییر و زیبایی در ناخن‌های خود به‌ صورت کوتاه‌ مدت دارند، همچنین سرعت نصب این‌ نوع کاشت و عدم نیاز به سوهان‌کشی، استفاده از آن‌ را بسیار راحت کرده است.

انواع روش‌های کاشت ناخن

لمینت ناخن چیست؟

امروزه برای مقاوم‌سازی و زیبایی ناخن، از روش‌های جدیدتر دیگری نیز استفاده می‌شود. یکی‌از این روش‌ها، لمینت ناخن است که علی‌رغم ظرافت و زیبایی بسیار طبیعی، دوام مناسب و بالایی دارد. همچنین از دیگر ویژگی‌های لمینت ناخن می‌توان به انعطاف بالای و خاصیت ارتجاعی آن نیز اشاره کرد که مانع از هرگونه آسیب به صدف ناخن می‌شود و صدمه آن در مقایسه با روش‌های مختلف کاشت مانند پودری، بسیار ناچیز است. ضمن اینکه بر روی دست و ناخن به هیچ‌عنوان، سنگینی نکرده و دارای ساختار بسیار سبکی است. این‌روش تا حدودی دارای شباهت با کاشت ناخن نیز بوده اما برخلاف کاشت، مواد لمینت، مستقیمأ بر روی ناخن قرارگرفته و ظرافت و زیبایی خاصی به ناخن می‌بخشد. همچنین لمینت ناخن، مناسب افرادی است که هیچ علاقه‌ای به ناخن‌های ضخیم ندارند و ترجیح می‌دهند که ناخن‌هایی طبیعی و نازک داشته باشند.

لمینت ناخن برای چه افرادی مناسب است؟

ناخن‌هایی که به‌ دلایل مختلف، دچار آسیب، ترک و ناهمواری شده‌اند و یا دارای خطوط، شیارها و پستی‌ بلندی‌هایی هستند که زیبایی ناخن را تحت تاثیر قرار داده، امکان استفاده از لمینت ناخن برای کاور کردن این‌ عیوب را دارند. همچنین اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که از کاشت ناخن و عوارض اجتناب‌ناپذیر آن خسته‌ شده و ناخن‌های شما، بسیار شکننده و ضعیف شده‌اند، توصیه می‌کنیم که مدتی هم برای تقویت و استحکام بخشیدن به ناخن، از لمینت استفاده کنید. در ضمن، افرادی‌ که از بوی تند مواد کاشت ناخن اذیت می‌شوند و یا به‌ این مواد، حساسیت دارند، می‌توانند لمینت ناخن را امتحان کنند.

زیبایی ناخن ها با پدیکور و مانیکور

طراحی ناخن چیست؟

به‌ طور کلی، زیبایی و اجرای صحیح تمامی مراحل مانیکور و پدیکور و کاشت ناخن در گرو طراحی زیبا و شکیل ناخن است. درواقع در کنار مانیکور و پدیکور ناخن، توجه‌ به طراحی نیز تاثیر زیادی در زیبایی دست خواهد‌ داشت و در‌صورت عدم توجه به‌ این موضوع، جلوه و زیبایی ناخن، چندان نمایان نخواهد شد. امروزه، طراحی ناخن اهمیت زیادی برای خانم‌های جوان و دخترانی دارد که به ست‌ کردن ناخن‌ها با لباس خود علاقه‌مند هستند، ضمن اینکه این طراحی‌ها، از تنوع فوق العاده‌ای برخوردار بوده به‌ طوری‌ که، هر شخصی متناسب با نوع سلیقه و انتخاب خود می‌تواند از انواع مختلف آن استفاده نماید.

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه

موردی وجود ندارد