ماساژ مو و روش های انجام آن | ماساژ مو | ماساژ مو برای جلوگیری از ریزش مو| اسپا هانا
مرکز تن آسایی و سلامت هانا با الهام از فرهنگ اسپا در کشور ژاپن به منظور توسعه سلامت جسم و روان مشتریان تاسیس گردیده است.
ماساژ , اسپا , هانا
24506
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-24506,single-format-standard,theme-hana-new,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,transparent_content,columns-4,qode-theme-ver-16.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.1,vc_responsive
ماساژ مو

ماساژ مو و روش های انجام آن

در جوامع امروزی یکی از مشکلات جوانان، چه دختر و چه پسر، ریزش مو و یا جلوگیری از ریزش مو است. امروزه جراحی‌ها و  روش‌های بسیاری برای کاشت مو وجود دارد. داروها و گیاهانی هم برای جلوگیری از ریزش موها توسط دوستان و آشنایان توصیه می‌شود. هر روش شامل هزینه‌های متفاوتی می‌شود، اما معمولاً روش‌های پر هزینه‌ای هستند. که اکثرشان هم مؤثر نیستند. اما روشی ساده برای کسانی که هنوز مو دارند! این است که با استفاده از انگشتان دستان خود، پوست سرشان را ماساژ دهند. این روش‌ها به ماساژ مو معروف هستند. هر چند ممکن است در نگاه اول ربطی به مو نداشته باشند. این روش در اصل روشی برای پیشگیری از ریزش موهاست. اما در مواردی می‌توان به رشد مجدد موها هم دل بست.

طریقه ماساژ موی سر

چند نوع ماساژ مو وجود دارد و هر کدام شامل مراحل مختلفی می‌شود. انجام هر مرحله بستگی به نیاز فرد دارد.

این نوع ماساژ مو به دو صورت انجام می‌پذیرد. در حالت اول شما می‌توانید از عصاره رزماری که یکی از گیاهان مفید در زمینه رشد و تقویت مو هست، استفاده نمایید.

در حالت دوم، بدون استفاده از عصاره رزماری ماساژ مو سرتان را انجام دهید. نکته مهم در ماساژ مو این است که نباید فشار انگشتان به حدی باشد که موجب کنده شدن ریشه مو شود.

فرض کنید با عصاره رزماری قصد ماساژ مو را دارید:

ابتدا روغن رزماری را روی کف دستتان بریزید. زمانی که تمام دستتان به روغن آغشته شد، به سراغ گردن بروید. با کف دست راست، بخش زیر چانه و نزدیک گوش را آرام به سمت پایین ماشاژ دهید. به مدت سه دقیقه هر دو طرف راست و چپ گردن را به شکلی که توضیح داده شد، ماساژ دهید. مزیت چنین حرکتی این است که رگ‌ها و چربی‌های گردن شل شده و جریان خون به سمت سر بهبود پیدا می‌کند.

مرحله دوم در ماساژ مو، ماساژ شقیقه‌ها می‌باشد. با انگشت شست شقیقه‌های دو طرف را به صورت دوار ماساژ می‌دهیم. هنگام ماساژ مراقب باشید که بیش از حد به شقیقه‌ها  فشار نیاورید.

مرحله سوم در ماساژ مو برای تقویت اعصاب مناسب است.

طریقه ماساژ موی سر

برخی مواقع دلیل ریزش موها حالت روحی فرد است. استرس و مشکلات عصبی باعث اختلال در خون رسانی می‌شود. اگر فرد مضطربی هستید، بهتر است با انگشتان شستتان، آخرین خط رویش موها در ناحیه پشت سر را به مدت سه دقیقه ماساژ دهید. از آنجایی که عصب‌های سر از پشت گردن به دیگر بخش‌های بدن متصل هستند، این ماساژ کمک شایانی در آرامش روحی و عصبی شما خواهد داشت. و استرس را از فرد دور خواهد کرد.

سپس به سراغ ناحیه میان دو کتف و ستون فقرات فرد بروید. فرد در این مرحله باید روی شکم بخوابد. سپس با انگشتان شست، ناحیه مذکور را از بالا تا پایین بر روی خطی راست و موازی هم ماساژ دهد. برای ماساژ این ناحیه، ابتدا باید با فشار کم شروع کرد و به تدریج فشار انگشتان را بیشتر نمایید. سه دقیقه برای ماساژ ناحیه پشت کافیست. این ماساژ مانند ماساژ مرحله قبل، استرس را کاهش می‌دهد.

مواقعی وجود دارد که دلیل ریزش مو هورمونی می‌باشد.  برای حل این مشکل هم ماساژی را برایتان در نظر گرفته‌ایم. به اندازه چهار انگشت زیر ناف، نقطه‌ای وجود دارد که ترشح هورمون‌ها را کنترل می‌کند. به مدت یک الی سه دقیقه این نقطه را به آرامی و با انگشتان دو دست، ماساژ دهید. این گونه ترشح هورمون‌ها، به حالت نرمال باز می‌گردد.

روش ماساژ کف سر

روش دیگر برای ماساژ مو، روش کف سر می‌باشد.

یکی از روشهای مفید و ساده برای جلوگیری از ریزش موی سر، ماساژ مو در کف سر است. در این روش با گرم کردن پوست سر، سبب افزایش جریان خون در ناحیه پوست سر می‌شوید.

روش ماساژ کف سر

 مراحل ماساژ کف سر

مرحله اول مشخص کردن میران انعطاف پذیری پوست سر است. کف هر دو دست را در دو طرف سرتان قرار دهید. سپس سعی کنید با کمک کف دست‌ها، پوست سر را به طرف بالا بکشید.

در تمام مراحل با افزایش انعطاف پذیری، خون رسانی به پوست سر را تسهیل خواهید کرد.

پس از تست میران انعطاف پوست سر، به سراغ مرحله دوم می‌رویم. کف دستان را در دو طرف سرتان قرار دهید. نقطه‌ای بالای گوش جای مناسبی برای قرار گیری کف دست می‌باشد. سپس سعی کنید انگشتانتان را در هم قلاب کنید. این گونه پوست سر به سمت بالا کشیده می‌شود. تا زمانی که می‌توانید، انگشتانتان را در هم قلاب نگه دارید.

حالا نوبت ناحیه پشت سر است. انگشتان خود را در هم قلاب کنید. سپس با کف دست ناحیه پشت سر را بگیرید. پوست سر را در این ناحیه به طرف بالا ببرید. کمی مکث کنید و رها کنید تا پوست دوباره به حالت اول بگردد. بعد از چند ثانیه دوباره همین کار را انجام دهید.

برای ماساژ مو و مقابله با ریزش مو، روش بالا را به مدت دو ماه و هر روز حدود نیم ساعت انجام دهید تا خون به سهولت در پوست سر به جریان بیفتد.

مراحل ماساژ کف سر

نتیجه

احتمالا روش‌های دیگری هم برای ماساژ مو باشد. اما ماساژهای گفته شده در این مقاله جزو کارآمدترین‌ها هستند. اگر در انجام ماساژ مو پشت کار و مداومت به خرج دهید، در نهایت به نتیجه مطلوبتان خواهید رسید.

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه

موردی وجود ندارد